Wymiana matrycy w laptopie

STRONA GŁÓWNA / NAPRAWA LAPTOPÓW / WYMIANA MATRYCY W LAPTOPIE

Wymiana matrycy w laptopie

  • zbiłeś matrycę w laptopie?
  • pojawiły się paski na matrycy?
  • zalałeś matrycę?
  • nie masz podświetlenia obrazu na matrycy?
  • miga obraz stale, bądź w wybranej pozycji ekranu laptopa?

To czas żeby wymienić uszkodzoną matrycę na nową.

Konieczność wymiany matrycy tak naprawdę potwierdzić może tylko właściwa diagnoza. Często objawy sugerujące wymianę, w rzeczywistości są związane z innymi przyczynami np. awaria zasilania matrycy, nieprawidłowa praca karty graficznej.

 

Zdarza się, że awarie samej matrycy da się rozwiązać poprzez jej naprawę np. zakurzenie wewnętrzne lub stosunkowo drobne zalania. Jednak w przypadku, gdy matryca w laptopie kwalifikuje się do wymiany (jest zbita, pęknięta, rozlana), należy ją przeprowadzić w fachowy sposób. Ważne jest tu doświadczenie w dostępie do danego laptopa, rozkręcenia go i doborze właściwej nowej matrycy.

W większości laptopów przy wymianie można zdecydować, czy nowa matryca ma być matowa (nie odbija światła, oferuje mniejszy kontrast, jest przyjazna dla oczu) czy błyszcząca (bardziej odbija światło, emitowane przez nią kolory są mocno podbite, przez co wyglądają lepiej). Podczas wymiany uważać też trzeba na ładunki elektrostatyczne, które mogą uszkodzić sprzęt i zrobić krzywdę użytkownikowi.

Nasz serwis dysponuje niezbędną wiedzą i doświadczeniem do przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy i ewentualnej wymianie matrycy.

Zadzwoń do nas pod numer +48 787833833 i dowiedz się, ile kosztuje wymiana matrycy! Szybka, bezpłatna wycena przez telefon tylko u nas!